YASAL GEREKLİLİĞİ OLAN EĞİTİMLER

HİJYEN EĞİTİMİ

BİRZE GRUP bünyesinde MEB onaylı hijyen eğitimleri verilmektedir. Başta iş yeri yemekhaneleri, restoranlar ve diğer benzeri gıda hizmetlerinin sunulduğu yerler olmak üzere, konaklama hizmeti veren, gıda üretimi yapan iş yerleri ve insan bedenine temasın söz konusu olduğu temizlik hizmetlerinin verildiği bütün iş yerlerinde çalışanların 5 temmuz 2013 tarihinden itibaren hijyen eğitimi almaları yasal zorunluluk haline gelmiştir.
( 5 Temmuz 2013  CUMA günü 28698 sayılı resmi gazetede yayınlanan HİJYEN EĞİTİMİ YÖNETMELİĞİ gereğince)

Bu Yönetmeliğin kapsadığı iş yerlerinde, HALK EĞİTİM MERKEZLERİ tarafından verilen belgeye sahip olmayan kişiler çalıştırılamaz. İş yeri sahipleri ve işletenleri, çalışanlarının hijyen eğitimi almasından ve belgeli olarak çalıştırılmasından birinci derecede sorumludur. Bizzat çalışmaları durumunda iş yeri sahipleri ve işletenleri de bu eğitimi almaya mecburdur.
05 07 2014 tarihinden itibaren yapılan denetimlerde hijyen belgesi olmayan çalışanlara sahip iş yerlerine çalışan başına 250 ile 1000 TL tutarında cezai işlemler uygulanmaktadır.
BİRZE GRUP olarak uzman eğitmen kadrosuyla ister iş yerinizde isterseniz BİRZE GRUP  eğitim salonumuzda, hijyen eğitiminizi tamamlayıp milli eğitim bakanlığı onaylı sertifikanıza sahip olabilirsiniz.

Hijyen eğitimleri ile meb onaylı hijyen eğitimi belgenizi almayı unutmayın

Eğitim ve İletişim Bilgilerimize Ulaşmak İçin Tıklayınız

Eğitime Başvur